Jak zapalić cygaro?

OTWIERANIE CYGAR

Gilotynką do cygar odetnij kapturek(końcówkę). Dokonaj cięcia w połowie kapturka. Nie odcinaj całego kapturka, bo spowoduje to rozwijanie się pokrywy. jesli odetniesz zbyt mało, nie uzyskasz odpowiedniego "ciągu".

PIERŚCIEŃ

Nie zdejmuj pierścienia na początku palenia. Poczekaj, aż ciepło i wilgoć rozmiękczą klej, co pozwoli Ci łatwo go usunąć.

ZAPALENIE CYGARA

Długie, drewniane zapałki zapewnią odpowiednio długi czas potrzebny na zaplenie cygara. Producenci cygar polecają zapałki z drewna cedrowego. Pozwól aby siarka zapałki całkowicie się wypaliła przed zapaleniem cygara. Możesz także użyć zapalniczki gazowej. Zapalniczka benzynowa popsuje smak Twojego cygara. Bardzo dobre do tego celu są zaplniczki żarowe i dyszowe (zwłaszcza te z podwójnym i potrójnym palnikiem). Zapalaj cygaro trzymając je w ręku (nie w ustach). Pamietaj aby ogień nie dotykał bezposrednio cygara. Powoli obracaj trzymane w ręce cygaro i równomiernie je rozgrzewaj. Po kilku chwilach ogrzewania włóż cygaro do ust delikatnie obracając je. Rozgrzane cygaro powinno się :zająć" od samej temperatury. Jeśli nie, delikatnie zbliż ogień do cygara. Pamiętaj, aby żar obejmował rónomiernie całą stopę cygara.

JAK PALIĆ?

Cygaro pal delikatnie. Smak cygara powinieneś czuć w ustach, anie w płucach. Wciagaj dym krótkimi i" płytkimi" pociagnięciami. Zbyt mocne "zaciagnie się" spowoduje wzrost temperatury, co z kolei przspieszy proces palenia i zwiekszy tęperaturę dymu, pozbawiając Cię przyjemności palenia.

KIEDY ZAKOŃCZYĆ PALENIE CYGARA?

Wśród koneserów funkcjonuje wiele rozbierznych opinii. Jedni twierdza, ze należy wypalić cygaro jedynie w 2/3 jego długości, inni, że granica jest umiejscowienie pierścienia, a jeszcze inni, ze cygaro samo nam wskaże, kiedy nadejdzie koniec palenia i zgaśnie. Tak naprawdę zalezy to od indywidualnych preferencji. jesli chcesz zakończyć palenie, a cygaro nie wygasa, nie gaś go tak, jak papierosa (rozgniatając w popielniczce). Takie gaszenie spowoduje wydzielenie się wyjatkowo nieprzyjemnego zapachu i dużej ilości dymu. Odłuż cygaro na popielniczkę i poczekaj, aż zgasnie samo.

Budowa cygara

Budowa zewnętrzna cygara

Zaufane Opinie IdoSell
4.56 / 5.00 18 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
Jak zawsze moje zamówienie zostało zrealizowane bardzo szybko i z pełnym profesjonalizmem.
2021-03-08
Bardzo jestem zadowolona mega szybka wysyłka super polecam.
pixel